Deep-work

1. tréning zdarma

Registrácia

Na rozdiel od klasického silového tréningu, kde sa trénujú jednotlivé svaly, DEEPWORK koncept dáva do popredia telo ako celok. Všetky cvičenia a pozície sú takzvané „cvičenia pre celé telo“, ktoré trénujú niekoľko svalov naraz. Mnohé pozície si vyžadujú zvýšený zmysel pre rovnováhu. Telo je stredobodom pozornosti. Centrum tohto tréningu a relaxácie sú základné princípy Yin a Yang. Všetky cvičenia sú prepojené a nemajú začiatok a koniec. Všetky cvičenia a všetky pozície do seba zapadajú ako puzzle.

Celý ľudský pohybový systém funguje “výhradne“ ako integrovaný systém, ktorý pozostáva zo svalov, kostí, šliach, vnútorných orgánov spolu s dôležitými pocitmi a vlastnou motiváciou jednotlivca. Dáva zmysel pozerať sa na človeka ako na celok a preto trénovať dosahovanie výborných cieľov na mentálnej a fyzickej úrovni.

Výhody:

  • Je odpoveďou vnútorného ducha – pomáha objavovať vlastné limity bez predsudku
  • Cvičenia sú založené na špecifickej znalosti, tá si vyžaduje zodpovednosť a komplexné pohyby účastníka
  • Pohyby sú navrhnuté tak, aby tvorili spojitosť medzi posilňovaním a relaxáciou
  • Sú spojené s dýchacími cvičeniami
  • Účastníci sa hýbu a dýchajú počas tréningu vo vlastnom rytme.

Vízia:

Robert Steinbacher je zakladateľ a vysvetľuje ako vznikol DEEPWORK. V roku 1993 pracoval s telesne postihnutými deťmi ako fyzioterapeut, ako vzdelávač v nápravnom centre neďaleko Salzburgu. Podstatou tejto práce bolo rozvíjať a podporovať telesný motorický systém. Po tejto práci založil Body Art školu, ktorá sa zameriava na skupinovú fittness terapiu a rozvinula koncept, ktorý presadzuje a trénujú operácie a funkcie ľudského tela. Mnohí ľudia nebrali na vedomie fungovanie vlastného tela, alebo dali túto zodpovednosť do rúk trénera, terapeuta či lekára. A preto sa vytvoril nový tréningový program, ktorý nasleduje klasický fitness koncept, ale ho interpretuje iným štýlom. Je to úplne nový spôsob pohybovania sa a energie.