Powerjoga

1. tréning zdarma

Registrácia

Čo je power joga?

Power joga je vylepšená forma jogy. Je to energickejší štýl jogy. Pózy v power joge sa podobajú pózam, ktoré sú súčasťou Ashtanga jogy. Rozdiel medzi týmito dvoma jogami je v tom, že power joga sa neskladá z nastavených sekvencií póz a cvičení. Power joga sa zakladá na rýchlom a energickom výkone. Vďaka rýchlemu tempu a svižnému prechádzaniu z cviku do cviku je power yoga výborným aeróbnym cvičením pre Vaše telo.

Aké sú výhody power jogy?

Pomáha telu udržiavať správnu rovnováhu, stabilitu a zachováva správne držanie tela. Ak trpíte na zdravotné problémy spojené s dýchacími cestami, power joga je aj pre Vás správny druh cvičenia. Pri power joge sa zameriavate na správne dýchanie. Zvýšená tepová frekvencia pri cvičení posilňuje aj Vaše srdce. Pri pohybe sa Vám zlepšuje cirkulácia krvi a kyslíka v tele, čo napomáha všetkým orgánom. Keďže power joga podporuje krvný obeh a zvyšuje cirkuláciu kyslíka v tele, dokáže posilniť aj Váš imunitný systém.

Pomáha chrbtici, odbúrava stres

Je teda vhodná pre ľudí, ktorí majú problémy s chrbticou. Power joga Vám zabezpečí aj príjemnejšiu náladu. Po cvičení sa u Vás zvýši pocit celkovej pohody. Zbavíte sa nahromadeného stresu a budete sa cítiť príjemnejšie. Power joga Vám tiež zabezpečí dobrý spánok.

Power joga spaľuje tuky

Power joga je výborný spaľovač tukov. Vaše svalstvo sa bude vyvíjať oveľa rýchlejšie ako pri iných aeróbnych cvičeniach. Fitnes odborníci sa zhodujú, že joga ako taká nie je veľmi efektívna pri chudnutí. Power joga je však úplný opak. Ak ju robíte pravidelne, zrýchlite dokonca aj Váš metabolizmus. Štatistiky spálených kalórií sú rôzne. Za hodinu môžete na power joge spáliť 200 až 300 kalórií, tento počet sa však môže meniť podľa intenzity.